Informacje dla pracodawców

Podsumowanie konferencji

Zapobieganie zakaźnym chorobom układu oddechowego. Praktyczne wskazówki i bezpłatne narzędzia dla pracodawców. Podsumowanie debaty.

Skąd pozyskać środki na realizację inicjatyw zdrowotnych? Jak zaplanować i przeprowadzić program zdrowotny, aby przyniósł on zamierzone efekty? Z jakich praktycznych narzędzi i dobrych przykładów warto korzystać?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli eksperci podczas spotkania, które odbyło się 25 maja 2023 r. 

Żyjemy w czasach, w których działania z zakresu ochrony zdrowia powinny być integralną częścią strategii zarządzania organizacjami, niezależnie od tego, czy mówimy o wielkich korporacjach czy o przedsiębiorstwach sektora MŚP. Angażując się w tego typu projekty, pracodawca tworzy odpowiednie warunki pracy i zapewnia ciągłość swojej biznesowej działalności. Istotne miejsce zajmują tu akcje szczepień chroniące przed chorobami zakaźnymi. Tego typu inicjatywy powinny stać się jednym z ważniejszych elementów działań CSR. Ale jak wygląda to w rzeczywistości?

Czy pracodawcy w Polsce chętnie realizują programy profilaktyczne w miejscach pracy? Jak pandemia Covid-19 wpłynęła na podejście pracodawców do profilaktyki? Jakie są priorytety w zdrowotne obszarze zakaźnych chorób układu oddechowego w miejscu pracy? Jakie miejsce wśród projektów prozdrowotnych zajmuje zapobieganie zakaźnym chorobom układu oddechowego w tym akcje szczepień w miejscach pracy? Jakie są efekty realizowanych dotąd programów? Co zyskują sami przedsiębiorcy angażujący się w prozdrowotne projekty oraz skąd i w jaki sposób mogą pozyskać na nie alternatywne środki? Jak krok po kroku z sukcesem wdrożyć program profilaktyczny, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać? Jak istotna, do osiągniecia zamierzonego celu jest współpraca na linii pracodawca- realizator. I wreszcie – jakie narzędzia przydatne przy projektowaniu i wdrażaniu programów profilaktycznych znajdą Państwo w ramach projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka?

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji: 

https://www.youtube.com/watch?v=8NOIN5nM3Gk&ab_channel=GrupaPTWP


Partnerzy:

Patronat medialny:

Projekt realizowany dzięki wsparciu: